O nás

Rapeto a. s. je česká firma nadväzujúca na tradíciu PANGAMINU, ktorý pozná už 6 generácií spokojných užívateľov.
Patríme k popredným výrobcom doplnkov stravy. Viac na www.rapeto.cz.

V roku 1958 bol v pivovare Braník zahájený výskum a následne výroba prípravkov, ktorý dostal názov po kyseline pangamovej (vitamín B15) – PANGAMIN.

Pangamin vyrábaný zo sušených pivovarských kvasníc, podľa československého patentu, si čoskoro oprávnene získal obľubu širokej verejnosti.

Ojedinelý výrobok obsahujúci komplex vitamínov skupiny B vrátane vitamínu B12, minerálny látok, stopový prvkov, enzýmov, aminokyselín a bielkovín  úspešne pomáhal pri liečbe cukrovky, srdcových a cievnych ochorení, migrény, pásového oparu, vypadávaní vlasov, defektov slizníc ústnej dutiny, zvýšeného cholesterolu, poruchách imunitného a nervového systému, žltačky, chrípky, nenahraditeľný bol aj v období rekonvalescencie. Nezastupiteľné miesto si Pangamin našiel aj medzi športovcami.

Pangamin logo

 

Pangamin od roku 1958

 

Pangamin tablety

Svoju povesť si zachoval v nezmenšenej miere do dnešných dní. Aj v dobe, keď je ponuka potravinových doplnkov v lekárňach neporovnateľne väčšia, ako tom bývalo pred 50 rokmi, je Pangamin (100% prírodný produkt) stále obľúbený a žiadaný aj novou generáciou zákazníkov.

Niet sa čomu diviť, veď výrobkov na báze pivovarských kvasníc, vychádzajúcich z tradície Pangaminu, v priebehu posledných rokov stále pribúda. Pripomeňme tie najobľúbenejšie: Pangamin Bifi Plus s pupalkovým olejom, bifidobaktériami a laktobacilmi, Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou, Pangamin Dražé určený predovšetkým deťom a ďalšie.

Naša ponuka sa časom rozšírila o prípravky s kyselinou askorbovou: C-vitamín príchuť malina, pomaranč, C vitamín MIX... Ale to už je iná kapitola, ktorá dnes síce neodmysliteľne patrí k našej ponuke, ale zmyslom týchto riadkov je Vám, zákazníkom, pripomenúť tradíciu jedného prípravku, ktorý možno niektorých z Vás sprevádza životom od detstva. Dodnes si spomínam na svoju prvú skúsenosť s Pangaminom pri liečbe akné; pomohol, tak isto ako dnes pomáha môjmu synovi.

 

Evropská unie

Dnes sa Pangamin vyrába v nádhernej krajine v blízkosti Konstantinových Lázní (Konštantinových Kúpeľov), kde je prevádzka modernej výroby v súlade s tými najprísnejšími európskymi normami a bol spolufinancovaný z fondov európskej únie.

 

Radek Sajvera
generálny riaditeľ

Radek Sajvera